Na’Nouska Passia de Teufelsort

 

(domowo Passia)

 

 O Passii  |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 

Nasz pierwszy Rhodesian Ridgeback - suczka Passia została przywieziona przez nas w styczniu 1998 roku z Francji. Urodziła się w znanej francuskiej hodowli "de Teufelsort", której właścicielką jest pani Suzanne Wintermantel. Ojcem Passii jest jeden z najbardziej utytułowanych, a co za tym idzie najsłynniejszych, rhodesianów w Europie -. Passia została wybrana przez samą hodowczynię, jako najlepsze szczenię z miotu. Urodzona w hodowli domowej obecnie jest członkiem naszej rodziny i swoje szczenięta również odchowuje w naszym wspólnym domu.

Passia oprócz nienagannego eksterieru (wg. sędziów: elegancka, proporcjonalna suka, dobrej wielkości, z doskonałą, szlachetną głową, długą szyją, o prostym grzbiecie

i prawidłowej dolnej linii, dobrze umięśniona, kończyny poprawnie kątowane, o wybitnym ruchu - typowa przedstawicielka rasy) ma również, a raczej przede wszystkim doskonałą psychikę. Jest psem zrównoważonym, rodzinnym, nade wszystko kochającym i odpowiedzialnym za swoją rodzinę, doskonałym stróżem bez cienia niepotrzebnej agresji. 

Jak dotąd nasza Passia cieszy się dobrym zdrowiem pod każdym względem, co też przekazuje swoim szczeniętom. Posiada również lekarskie świadectwo stwierdzające, że jest całkowicie wolna od dysplazji stawów biodrowych.