MALWA Refugium

(domowo Rumba)

 

 


O Rumbie |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 


 

26.05.2014 roku odeszła od nas Rumba (Malwa Refugium) w dzień swoich 13 urodzin. W Dzień Matki urodziła się i również w ten dzień zakończyła swoje życie.

Żyła naprawdę długo, jak na szwajcara. Może dlatego, że była psem niezwykle pogodnym, otwartym na świat i zawsze cool niezależnie od sytuacji. To była bardzo poczciwa, wyrozumiała i mądra psina, a nade wszystko kochająca swoją ludzką i psią rodzinę. Niezwykle przyjazna i opiekuńcza w stosunku do wszystkich domowników. Mimo swej dobroduszności, brała życie na poważnie i gdy sytuacja tego wymagała - sprawdzała się doskonale w roli odpowiedzialnego gospodarza i czujnego stróża dobytku. Była jedyna i niezastąpiona jako niańka małych szczeniąt, w tym również rodezjanich oraz kociąt, które mogły sobie przy niej pozwolić na naprawdę wiele. Żyła też w pełnej harmonii z końmi.

Była psem wyjątkowym, o nienagannej, stabilnej psychice, a także pięknym, wzorcowym eksterierze. Dzięki temu sprawdzała się nie tylko jako wspaniały, godny zaufania przyjaciel, miły domownik, dzielny stróż i obrońca, ale także jako wyjątkowy pies wystawowy, zdobywając liczne laury na wielu europejskich ringach, w tym takie znaczące i prestiżowe tytuły jak Młodzieżowy Zwycięzca Świata, czy Zwycięzca Klubu Ras Szwajcarskich… oraz wiele, wiele innych.

Długo ją opłakiwaliśmy i na zawsze pozostanie w naszych myślach i w naszych sercach...