O Rumbie |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 

Pod koniec sierpnia 2001 roku do naszego domu przybyła nowa członkini rodziny. Tym razem nie jest to RR lecz suczka rasy Duży Szwajcarski Pies Pasterski. Nasza Rumba, bo tak ją wołamy w domu, rodowodowo nazywa się Malwa Refugium. Przywieźliśmy ją z Warszawy, z hodowli pani Barbary Wierzbickiej.

Rumba, mimo młodego jeszcze wieku, ma już na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć i tytułów wystawowych

Według sędziów jest wyjątkowo urodziwą przedstawicielką swojej rasy, bardzo dobrze zbudowaną, o mocnym kośćcu, bardzo typowej i wyjątkowo pięknej głowie, prawidłowej górnej i dolnej linii oraz dobrym kątowaniu kończyn. Charakteryzuje się typowym dla rasy ruchem.

Przede wszystkim chciałam jednak zaznaczyć, że Rumba ma wspaniałą psychikę, co często podkreśla wiele osób widujących ją na wystawach, a nawet sami sędziowie w kartach oceny wystawowej.
Jest wyjątkowo miłym i radosnym stworzeniem, o naturze typowej dla szwajcara, o której możecie przeczytać państwo na stronie 
"Krótko o rasie".

Rumba, podobnie jak pozostałe nasze psy, a także koty, jest członkiem naszej rodziny i na takich właśnie prawach mieszka z nami pod jednym dachem.

W tym miejscu chciałam złożyć podziękowanie hodowczyni - Pani Barbarze Wierzbickiej, że obdarzyła nas swoim zaufaniem i nie wahała się oddać w nasze ręce szczenię właściwie już przeznaczone wcześniej do pozostania w hodowli