1.09.21 Miot E od Primy już na świecie!

 

Na świat przyszedł 3 i już ostatni miot Primy. Tym razem ojcem został piękny Irigo Fifth Element Qwandoya. Prima urodziła 10 szczeniąt 6 suczek i 4 pieski, niestety jedna z suczek nie przeżyła, pozostałe 9 szczeniąt ma się dobrze, Prima wzorowo opiekuje się nimi, małe piją pokarm i zapoznają się z tym światem :) Wszelkie szczegóły dot. miotu E znajdują się w zakładce Prima/Potomstwo Osoby zainteresowane rezerwacją szczeniąt znajdą kontakt tu - zapraszamy! :)

Niżej zdjęcie mamy ze szczeniętami - miot E

 

 

 


 

 

29.01.2021  Narodziny miotu D

 

Rewelka okazała się bardzo punktualna i w idealnie w wyznaczonym terminie została mamą po raz drugi. Urodziła 9 pięknych, zdrowych i silnych szczeniąt: 3 chłopców i 6 dziewczynek. Poród był długi i skomplikowany, zakończył się cesarskim cięciem, ale wszystkie szczeniętta oraz mama mają się już dobrze. Rewelka ma dużo mleka, wspaniale jak zawsze opiekuje się swoimi maluchami, jest bardzo przejęta swoją rolą, szczenięta intensywnie przybierają na wadze. Podobnie jak w pierwszym miocie, tak i w tym szczenięta urodzily się bardzo duże, waga urodzeniowa wahała się od 640g do 530g. W pierwszej dobie maluchy przybrały od 30 do aż 50g, czyli bardzo dużo.

 

 


 

30.11.2020  Krycie Rewelki

 

Mimo wielu przeszkód i utrudnień związanych z pandemią i zamkniętymi granicami, krycie Rewelki udało się, jej wybrankiem tym razem został młody i piękny słowacki reproduktor Erebos Arte Cassari. Szczegóły dot. przyszłego miotu i rodziców wkrótce będą dostępne w zakładce Rewelacja/potomstwo i na FB.
Niżej prezentujemy parę przyszłych rodziców.

 

 

 


 

18.04.20202 Narodziny miotu C!!!

 

Nasze długo wyczekiwane przez wszystkich szczęnięta Primy w końcu już są na świecie i cieszą nas wszystkich swoją obecnością! :-)) Prima po raz drugi w życiu poczuła się dumną mamą :-) W miocie C urodziło się 11 szczeniąt: 7 dziewczynek i 4 chłopaków. Poród był naturalny, trwał 13 godzin. Wszystkie szczęnięta są zdrwowe, silne, mają odruch ssania. Tylko 1 chlopczyk ma niestandardową pręgę z 3 wicherkami, reszta szczeniąt jest zgodna ze wzorcem. Więcej info i zdjęć można znaleźć na podstronie potomstwa Primy oraz na fejsbukowym profilu hodowli: https://www.facebook.com/zwerwa - zapraszamy!!
Tam też będzie dostępna galeria zdjęć miotu C

 

 


 

 

12.03.20202  Ciąża Primy potwierdzona!!

 

Dzisiejsze badanie USG potwierdziło, że Prima jest szczenna. Bardzo się cieszymy, tym bardziej, że drugi miot Primy jest już od dawna zaplanowany i oczekiwany, nie tylko przez nas. Przewidywana data porodu to 16.04.2020. Osoby zainteresowane szczeniętami prosimy o kontakt. Więcej zdjęć oraz info na temat miotu C i przyszłych rodziców można znaleźć w zakładce potomstwa Primy, a także na fejsbukowym profilu hodowli: https://www.facebook.com/zwerwa - zapraszamy!!

 

 Filmik z badania USG można zobaczyć na FB 

 


 

 

16.17.02.2020  Krycie Primy

 

16 i 17 lutgo byliśmy na kryciu Primy na Słowacji. Wybrankiem Primy zostal piękny, miły, utytułowany i bardzo stabilny psychicznie Nelson, którego już od dawna przeznaczyliśmy na reproduktora dla naszej suczki. Krycie odbyło się naturalnie, sprawnie i bez problemów, teraz czekamy na potwierdzenie ciąży, o czym niebawem poinformujemy wszystkich zainteresowanych :-)

 

 Poniżej para przyszłych rodziców w zapowiedzi miotu C

 

 

 

 

 


 

 

2.03.2020  Maluchy z miotu B juz na świecie!!!

 

Wieczorem o 21:48, 2 marca pod Krakowem w domu naszych przyjaciół, przez cesarskie cięcie urodziło się 9 szczenięt z miotu B od Mii (Satysfakcja z Werwą). Jest 3 chłopaków i 6 dziewczynek :-). Wszystkie zdrowe, silne, żywotne, z odruchem ssania. Mama Mia czuje się dobrze, mimo operacji ma bardzo dużo pokarmu, troskliwie zajmuje się swoimi dziećmi, karmi je i pielęgnuje z poświęceniem. Wszyscy jeszcze zmęczeni, ale dumni i szczęśliwi! :-)

Wkrótce dalsze wiadomości o tym jak rosną i rozwijają się szczenięta.

Info o miocie B dostępne także w zakładce potomstwa Mii 

Zapraszamy również na fejsbukową stronę Mii: Rhodesian Ridgeback - Mia Satysfakcja z Werwą  i na stronę hodowli z Werwą na FB: https://www.facebook.com/zwerwa , gdzie można zobaczyć wiele zdjęć miotu i rodziców oraz przeczytać informacje o szczeniętach.

 

Poniżej zdjęcie szczęśliwej mamy i jej dzieci tuż po porodzie

 

  

 

 


 

 

3.02.2020  Ciąża Mii potwierdzona

 

Badanie USG potwierdzilo ciążę mnogą u Mii!  Poród przewidywany jest na początku marca. Poniżej pierwsze zdjęcie szczeniąt w 21 dniu ciąży ;-)

 

 

 

 

Więcej info o rodzicach i miocie w zakładce potomstwa Mii

 

 


 

 

 

3-4.01.2020  Krycie Mii

 

W ten weekend odwiedziliśmy naszych południowych sąsiadów, gdzie udaliśmy się z Mią na krycie. Po wielu rozważaniach tym razem wybraliśmy dla niej chłopaka mieszkającego w Czechach - urodziwego i bardzo miłego Safira - Incredible Saphire Qwandoya.  Osoby zainteresowane szczeniętami z przyszłego miotu B proszone są o kontakt z nami.

 

Poniżej zapowiedź oczekiwanego miotu

 

 

 

 

Więcej info o rodzicach i miocie w zakładce potomstwa Mii

 

 


 

 

Wszystkie szczenięta z miotu A od Satysfakcji (Mii) są już w swoich nowych domach. 

Wkrótce szczegóły dotyczące planowanego miotu B 

 

 


 

 

7.03.2019  Są jeszcze wolne szczenięta z miotu A

 

Jest jeszcze wolna wystawowa suczka z miotu A. Zdjęcia i filmiki można oglądać na FB na profilu suki matki Mii: Rhodesian Ridgeback - Mia Satysfakcja z Werwą Zapraszamy! Wszelkich szczegółów można dowiedzieć się u właścicieli Mii pod nr tel:  788 127 375 oraz tu - kontakt

 

 


 

 

13.12.2018  Szczenięta z miotu A już na świecie!!!

 

Dzielna Mia została po raz pierwszy mamą! :-)  Urodziła 12 szczeniąt, 8 piesków i 4 suczki. Wszystkie szczenięta są zdrowe i silne, z ochotą piją pokarm mamy, mają prawidłowy odruch ssania. Młoda mama rodziła swoje pierwsze dzieci przez cesarskie cięcie, ale mimo tego wspaniale się nimi opiekuje od pierwszej chwili i ma bardzo dużo pokarmu. Szczeniaczki zaokrąglają się i przybierają na wadze w oczach :-) Mia jest bardzo dobrą, troskliwą i zaradną matką.

 

Poniżej zdjęcia z pierwszych chwil po porodzie:

 

       

 

 Więcej info o miocie A oraz rodzicach w zakładce Satysfakcja/Potomstwo

Zdjęcia szczeniąt już wkrótce w Galerii miotu A

 

 


 

 

9.11.2018  Ciąża Mii potwierdzona!! W połowie grudnia spodziewamy się nowego miotu rodezjanów!! 

 

 

Dzisiaj badanie USG potwierdziło mnogą ciążę u naszej kochanej Mii, bardzo się cieszymy z tej radosnej nowiny!! :-) Poniżej zdjęcie USG.

 

 

 

 

Więcej info dot. miotu A w zakładce Satysfakcja/Potomstwo

Osobom zainteresowanym szczeniętami z tego miotu podajemy kontakt tu lub telefon do współwłaścicieli Mii: 784718538

 

 


 

 

14.10.2018  Krycie Mii

 

Tego dnia odbyło się krycie naszej Mii znanym nam już dobrze i uwielbianym przez nas Homerem w zaprzyjaźnionej hodowli Pręgowce z Jasienia.  Wkrótce ogłosimy rezultat tej randki :-) Nie byla to randka w ciemno ;-) gdyż zarówno hodowczyni Homera, jak i on sam, są nam bardzo bliscy, a jego rodowód jest nam zanny daleko w głąb i bardzo przez nas ceniony. 

 

Poniżej zapowiedź oczekiwanego miotu

 

 

 

 

Kontakt dla osób zainteresowanych miotem A tu lub pod tel: 784718538 . Więcej info o miocie i rodzicach w zakładce Potomstwo Satysfakcji

 

 

 


 

 

11.08. 2018 Nie mamy już wolnych szczeniąt z miotu Z od Rewelki

 

 

Dzisiaj odjechały do swoich nowych domów 2 ostatnie pieski z miotu Z (Akin x Rewelka) - zółty ZWIASTUN i granatowy ZACHWYT.

Wszsytkim naszym szczeniaczkom z miotu Z życzymy wspaniałego życia ze swoimi rodzinami, a właścicielom dużo radości i samych cudownych chwil z 4-nożnymi pociechami! :-)

 

 


 

 

7.08.2018 Mamy jeszcze 2 wolne pieski z miotu Z od Rewelki!!!

 

Są jeszcze wolne 2 przepiękne, wystawowe pieski z miotu Z - "żółty" ZWIASTUN i "granatowy" ZACHWYT !! UR.20.05.2018

Ojciec: AKIN Stribrny Vrch Kremesnik (Ozrhode Australian Idol x Aischa z Krajickovy Strane)

Matka: REWELACJA z Werwą (Kadamo It’s Now Or Never „Elvis” x Nasza Laila z Werwą)

Pieski mają wspaniałą psychikę, są odważne, otwarte na nowe wyzwania, wesołe,  bardzo kontaktowe i inteligentne, niezwykle miłe i przylepne, lgną do ludzi - czekają na swoje nowe domy. Są to piękne szczenięta z dużym potencjałem wystawowym i hodowlanym. Są bardzo ładnie zbudowane, atrakcyjnie umaszczone, z pięknymi głowami i miłym wyrazem. 

Wszelkie szczegóły dot. tego miotu znajdziecie na podstronie Rewelacja/Potomstwo

Poniżej fotki obu piesków, więcej zdjęć w galerii miotu Z

 

   

 

 

   

 

 


 

 

7.08.2018 Nowe zdjęcia 8 tygodniowych i ponad 2 miesięcznych szczeniąt

 

Zajglądnijcie do Galerii miotu Z zobaczyć co słychać u naszych całkiem już sporych maluchów - zapraszamy! :-)

 

 


 

 

7.07.2018  Nowe indywidualne zdjęcia szczeniąt

 

Dzisiaj zrobiliśmy 7 tygodniowym maluchom indywidualne ustawiane zdjęcia - możecie zobaczyć w ich Galerii jak pięknie pozowały :-) Spisały się rewelacyjnie, mimo że byly ustawiane pierwszy raz w życiu i to na wysokim stoliku w nieznanej dotąd przez nich części ogrodu.

 

 


 

 

5.07.2018 Przegląd miotu Z

 

Dzisiaj odbył się związkowy przegląd miotu, szczenięta zostały zatatuowane i zakwalifikowane do wystawienia im metryczek. Zniosły cały przegląd bardzo dzielnie, zostaly bardzo dobrze ocenione przez komisję hodowlaną, podobnie jak ich mama Rewelka i warunki hodowli. Mają ładny opis w protokole z przeglądu miotu. 

 

 


 

 

1.07.2018  Nowe zdjęcia 6 tygodniowych szczeniąt w Galerii miotu Z

 

Szczenięta skończyły 6 tydzień życia, zostaly zaszczepione na choroby zakaźne pierwszą szczepionką. Zobaczcie jak urosły i zmieniły się przez ten tydzień!

 

 


 

 

23.06.2018  Zdjęcia 5 tygodniowych szczeniąt z miotu Z w ich Galerii! 

 

Mama Rewelka już pozwala babci Laili i ciotce Primie bawić się ze szczeniętami - zobaczcie na zdjęciach w galerii miotu Z.

5 tygodniowe szczenięta zostaly już drugi raz odrobaczone, za tydzień pierwsze szczepienie.

 

 


 

 

17.06.2018 Nowe zdjęcia 4-tygodniowych szczeniąt

 

Miot Z skończył dziś 4 tygodnie, szczenięta już od tygodnia biegają i jedzą stały pokarm. Zobaczcie jak bardzo urosły i się zmieniły w Galerii miotu Z - zapraszamy!!

 

 


 

 

 

03.06.2018  Ruszyła Galeria miotu Z - zapraszamy!!!

 

W galerii miotu Z zdjęcia 1 i 2 tygodniowych szczeniąt, w tym pierwsze indywidualne fotki 2-tygodniowych maluchów.

 

 

 

 

 

 


 

 

20.05.2018  Urodził się miot "Z" rodezjanów!!!

 

Oczekiwany miot rodezjanów już na świecie!! :-) Mamy 11 szczeniąt: 6 piesków i 5 suczek! Wszystkie zdrowe, silne, żywotne, z prawidłowym odruchem ssania. Wszytskie mają pręgi, 1 piesek jest niestandardowy - ma dodatkowy wicherek w prędze, reszta szczeniąt prawidlowa. Mama Rewelka czuje się dobrze, ma bardzo dużo mleka, bardzo troskliwie i zaradnie zajmuje się swoimi pociechami. Jest bardzo przejęta swoją nową rolą.  Szczenięta, mimo ich bardzo dużej wagi urodzeniowej, rodziła samodzielnie, siłami natury, z moją pomocą. 

 

Więcej szczegółów o miocie i porodzie w zakładce Rewelacja/potomstwo

Kontakt dla zainteresowanych!

 

Poniżej fot. miotu Z w drugi dzień po porodzie. Więcej zdjęć w Galerii miotu Z!

 

  

 

 

 


 

 

Oczekujemy szczeniąt rodezjanów!!!

 

Około 20 maja spodziewamy się nowego miotu rodezjanów , będzie to miot "Z". Tym razem mamą po raz pierwszy zostanie Rewelka - najmłodsza suczka w naszej hodowli. Tatą przyszłego miotu będzie piękny Akin o doskonałej psychice i ciekawym rodowodzie.
Więcej szczegółów i zdjęć przyszłych rodziców znajdziecie w zakładce: Rewelacja/Potomstwo

Zaiteresowanych szczeniętami od Rewelki zapraszamy do kontaktu! 

 

 

 

 

 

 


 

 

18.02.2018 Odjechala ostatnia suczka z miotu W

 

 

Dzisiaj Wena (błękitna) odjechala ze swoją nową rodziną do swojego nowego domu, który będzie dzielić z 3 już starszymi jamniczkami oraz dwójką dzieci (oprócz pani i pana oczywiście). Życzymy całej rodzince pięknych wspólnych chwil, a Weni, żeby jak najszybciej zaaklimatyzowała się w nowym, kochającym domu!

 

 


 

 

10.02.2018 Została jeszcze wolna sunia z miotu W

 

W tę sobotę "żółta" suczka Witamina odjechała wraz ze swoją wspaniałą nową rodziną. Jeszcze "błękitna", czyli Wena ciągle czeka na swój nowy dom.
Wena jest piękną, standardową sunią , z wielkim potencjałem wystawowo-hodowlanym. Jest świetnie zbudowana, ma uroczy, słodki wyraz, duże, inteligentne, czarne oczy, wydatne przedpiersie, prościutki grzbiet, jest bardzo dobrze kątowana, ma atrakcyjne czerwowno pszeniczne umaszczenie - żywą, czystą, intensywnie czerwono pomarańczową barwę. Jest też bardzo miła, otwarta, przyjacielska, bardzo kontaktowa, inteligentna, bardzo szybko się uczy, uwielbia zabawy z dziećmi, lubi jeździć samochodem. Jest naszą małą perełką! 
Jest odrobaczona, już po wszystkich szczepieniach, do nowego domu pójdzie z książeczką zdrowia, metryczką ZKwP (gdzie jest zarejestrowana moja hodowla oraz wszystkie moje psy), a także z wyprawką oraz broszurą o odchowie szczenięcia, napisaną przez mnie specjalnie dla przyszłych właścicieli moich szczeniąt.

 

Osobom poważnie zainteresowanym kupnem suni podajemy kontakt

 

Poniżej jej zdjęcia - więcej indywidualnych zdjęć w Galerii miotu W

 

         

 

 

 


 

 

02.02.2018  Mamy 2 wolne suczki RR z miotu W od Primy!!

 

Dzisiaj odjechał piesek Wiwat (brązowy) do swojego nowego domu - na pewno będzie miał tam szczęśliwe życie :-). 2 siostrzyczki - Wena (błękitna) i Witamina (żółta) wciąż czekają na swoje rodziny.

 

Poniżej zdjęcia wolnych suczek. W Galerii miotu W można oglądać indywidualne zdjęcia w oddzielnych albumach każdej z dostępnych suczek - zapraszamy do oglądania!! 

 

Zainteresowanym podajemy kontakt.

 

 

    

 

 

 


 

 

10.01.2018  Mamy jeszcze wolne szczenięta!!!

 

Są jeszcze dostępne 3 10-tygodniowe szczenięta -  2 wystawowe suczki oraz 1 wystawowy piesek: suczka "żółta" Witamina, suczka "błękitna" Wena oraz piesek "brązowy" Wiwat. Są już po drugim szczepieniu, oczywiście odrobaczone, z książeczkami zdrowia, metryczką ZKwP, wyprawką oraz instrukcją odchowu.

Poniżej zdjęcia wolnych szczeniąt. W Galerii miotu W są indywidualne albumy ze zdjęciami każdego z wolnych szczeniąt - zapraszamy do oglądania!! 

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

 

    

 

 


 

 

4.12.2017  Nowe indywidualne zdjęcia 5-tygodniowych szczeniąt w ich Galerii

 

 

Za nami pierwsze, jeszcze nie całkiem składne próby ustawienia szczeniąt w pozycji wystawowej. Zaledwie 5-tygodniowe maluszki po raz pierwszy w swoim życiu znalazły się w obcym dla nich pomieszczeniu i warunkach, na wysokości, wśród nowych zapachów i dźwięków, no i po raz pierwszy wymagano od nich takich "akrobacji"  :-) :Spisały się nad wyraz dzielnie, a "Zielona" wręcz świetnie się bawiła :-D 


Zapraszamy do galerii!!!

 


 

 

11.11.2017  Galeria miotu W

 

Ruszyła Galeria szczeniąt z miotu W - zapraszamy do oglądania zdjęć!!

 

 


 

 

30.10.2017 Miot "W" już na świecie!!

 

 

Z wielką radością i dumą zawiadamiamy, że 30.10.2017 w naszej hodowli przyszedł na świat miot W.

Tym razem mamą została PRIMABALERINA z Werwą, a tatą Maanhaar Primo-Creatus Fateful BENJAMIN.

Urodziło się 8 dziewczynek i 2 chłopczyków. Więcej info w zakładce: Prima/Potomstwo

 

 

  

 

 


 

 

25.092017

 

Z radością informujemy, że badanie USG potwierdziło iż pod koniec października w naszej hodowli mają się narodzić szczenięta rodezjany - będzie to miot "W" . Tym razem po raz pierwszy mamą zostanie suczka z naszej hodowli - Primabalerina z Werwą - domowo Prima. Ojciec przyszłego miotu to piękny Benjamin - Maanhaar Primo-Creatus Fateful Benjamin. Więcej szczegółów w zakładce Prima/Potomstwo.

 

Kontakt z hodowlą dla osobób zainteresowanych szczeniętami z oczekiwanego miotu W

 

 

 

 


 

 

29-30.08.2017 Krycie Primy

 

W tych dniach dwukrotnie gościliśmy u naszej znajomej w Czechach na kryciu Primy. Randka Primy i Benjamina przebiegła pomyślnie ;-) Teraz z niecierpliwością czekamy na jej rezultaty. Nasza kochana Primka ma po raz pierwszy zostać mamą. Wkrótce dalsze info na temat jej spodziewanego miotu w zakładce Prima/Potomstwo

 

 


 

 

 10.03. 2017 nowe zdjęcia indywidualne szczeniąt w Galerii miotu T - zapraszamy! 

 

 


 

 

22.02.2017 Zapraszamy do galerii 5 i 6-tygodniowych szczeniąt!

 

 


 

 

17.02.2017 4 tygdnie miotu T

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu - kliknij tutaj

 

 


 

6.02.2017 Szczenięta z miotu T mają już 3 tygodnie - nowe zdjęcia w ich galerii!!

 

Szczeniaki juz dobrze widzą, słyszą, reagują na bodźce sluchowe i wzrokowe i biegają :-). Jeszcze często się wywracają, ale idzie im coraz lepiej :-). Próbują już tez swoich sił w zabawie, potrafia też już warczeć i szczekać. 

Dzisiaj są pierwszy raz odrobaczone, zaczną też jeść stałe pokarmy - na początek starter, później surową, mieloną wołowinkę.

 

 


 

31.01.2017 Mamy już 2 tygodnie - zapraszamy do naszej galerii zdjęć!!

 

Dzisiaj szczenięta skończyly dwa tygodnie, zaczynają otwierać oczka - co widac na zdjęciach i podejmują pierwsze, jeszcze nieudolne próby zabawy ze sobą. Stają się też coraz bardziej ruchliwe i zaradne. Niedlugo staną na nóżki i zaczną chodzić.

 

 


 

 

23.01.2017  Pierwszy tydzień już za nami - nowe fotki w Galerii Miotu T !!

 

Minął pierwszy tydzień życia maluchów, szczenięta i mama mają się dobrze. Malce rosną zdrowo, przybierają na wadze, właściwie to są bardzo tłuściutkie :-), bo Laila jak zawsze ma dużo pokarmu, a miot nie jest bardzo liczny. Dzisiaj po raz pierwszy mialy obcinane pazurki, zniosły to bardzo dzielnie :-) 

Zapraszamy do ich galerii!

 

 


 

 

16.01.2017  Szczenięta rodezjany z miotu T od Laili już na świecie!!!!

 

 

16.01.2017 urodziły się małe rodezjany z Werwą. Mamy 7 szczeniąt: 1 suczkę i 6 piesków, wszystkie zdrowe, dorodne i żywotne, o dużej wadze urodzeniowej (od 560 do 470g). Mamą miotu "T" została NASZA LAILA z Werwą, ojcem jest HOMER Pręgowce z Jasienia. Aktualne info o miocie można czytać w zakładce: Laila/Potomstwo

 

Dla zainteresowanych rezerwacją kontakt tu.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nie mamy już wolnych szczeniąt z miotu S

 

 

Oczekujemy szczeniąt z kolejnego miotu - T - tym razem od Laili, które mają się urodzić w połowie stycznia 2017 roku.

 

 

 

 

Wszelkie info na temat  miotu T oraz przyszłych rodziców można znależć na podstronie Laila/Potomstwo

Możliwa jest jeszcze rezerwacja szczeniąt - kontakt

 

 


 

 

Ostatnie sukcesy wystawowe hodowli z Werwą:

 

2.12.2016  Świebodzice - Krajowa Wystawa Psów rasowych

- Primabalerina:  kl. otwarta - lokata 1, złoty medal

- Pokusa: kl. otwarta - lokata 2, srebrny medal

- Rewelacja: kl. młodzieży - lokata 1, złoty medal, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior, Zwycięzca Rasy- BOB !!!

 

Wszystkie dziewczyny z Werwą spisały się znakomicie, a Rewelacja wprost rewelacyjnie :-)  - jako najmłodsza, pokonała dorosłych rywali i wygrała całą rasę!! 

 

 


 

 

8.11.2016 Jest jeszcze 1  piesek z miotu S

 

 

Poniżej prezentujemy jego zdjęcia, więcej indywidualnych fotek w galerii miotu S

 

 

 

 

Piesek Splendor (czarna obróżka) - wystawowy

 

 

  

 

 


 

 

18.10.2016  Mamy jeszcze wolne szczenięta rodezjany!

 

Są jeszcze dostępne pieski oraz suczki z miotu S. Ich indywidualne zdjęcia w wieku 6 tygodni można zobaczyć w Galerii  miotu S - zapraszamy!! W celu ułatwienia identyfikacji poszczególnych szczeniąt przez oglądających - pieski różnią się kolorem obróżek. Więcej info o miocie i rodzicach można znależć w zakładce Pokusa / Potomstwo

Dla zainteresowanych kontakt tu 

 

 


 

 

16.10.2016  Najnowsze sukcesy wystawowe młodzieży z Werwą

 

W  niedzielę 16 października na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Jeleniej Górze Rewelacja z Werwą otrzymała ocenę doskonałą w klasie młodzieży, pierwszą lokatę, złoty medal i tytuły Zwycięzca Młodzieży oraz Najlepszy Junior  :-). To jeszcze nie konieć osiągnięć Rewelki w Jeleniej Górze, gdyż w konkurencji finałowej wyboru najpiękniejszego psa z klasy młodzieży - Rewelka została wybrana jako naj;lepsza z grupy psów gończych. Bardzo się cieszymy, że tak dobrze się spisała :-)

Sędziował znany specjalista w rasie i długoletni holenderski hodowca - pan Jan Coppens

 

 

   

 

 

 Wcześniejsze sukcesy to:

 

1.10.2016  Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Rybniku

 

Miotowa siostra Rewelki - RAPSODIA z Werwą (domowo Raffia) otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 1 oraz tytuł Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior - cieszymy się i gratulujemy!! :-)

 

24.09.2016  Międzynarodowa wystawa we Wrocławiu

 

To była bardzo udana wystawa dla młodzieży z Werwą - po raz pierwszy w klasie młodzieży wystąpiła Rewelka i Rudolf. Rewelacja dostała ocenę doskonałą, drugą lokatę i srebrny medal, a brat Rudolf - Racktime z Werwą - wygrał swoją klasę, otrzymał ocenę doskonałą, złoty medal i tytuł Zwycięzcy Młodzieży, a potem w porównaniu z suczką również wygrał i otrzymał tytuł Najlepszy Junior w Rasie :-) 

Oceniała pani Magdalena Musiał (PL)

Jesteśmy bardzo dumni z udanego międzynarodowego debiutu naszej młodzieży :-)

 

    

 

 

A na wcześniejszych wystawach siostry z miotu P - PRIMABALERINA i POKUSA  oraz dzieci z miotu R również odnosiły znaczące sukcesy na ringach krajowych i zagranicznych:

 

 

18-19.06.2016 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Kraków

sędzia Oleg Yanchev (Ru)

 

Rewelacja - kl. szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok.1, Najlepsze Szczenię w Rasie

 

 

15.05.2016 I Krajowa Wystawa Rhodesian Ridgeback w Łodzi

sędzia Jan Coppens (NL)

 

Primabalerina z Werwą - klasa pośrednia - ocena doskonała, lokata 1, medal złoty i wniosek CWC

Pokusa z Werwą - kl. otwarta - ocena dosk., lok. 1, medal złoty i wniosek CWC

Rewelacja z Werwą - w kl. szczeniąt ocena wybitnie obiecująca, lokata 2

Rapsodia z Werwą - w kl. szczeniąt ocena wybitnie obiecująca, lokata 1 

Racktime z Werwą - w kl. szczeniąt ocena wybitnie obiecująca, lok.2 oraz tytuł Najpiękniejsza Głowa całej wystawy!!

 

 

8.05.2016  X Specjalistyczna Wystawa Rhodesian Ridgeback KCHRR w Czechcach

sędzia Svietlana Radziuk

 

Rewelacja - kl. szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok.1, BISS Puppy !!!

Rewelka pośród bardzo silnej i licznej konkurencji na specjalistycznej wystawie RR była nalepszym szczenięciem!!!  :-) Pani sędzia to specjalista w naszej rasie.

 

 

1.05.2016  Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Rybniku  

sędzia Katarzyna Gazda

 

Primabalerina - kl. pośrednia - ocena dosk., lok 1, medal złoty, CWC

Pokusa - kl otwarta - ocena dosk., lok. 2

Rewelacja - kl. szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok. 2

Rapsodia - kl. szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok.1, Najlepsze Szczenię w Rasie

 

 

16.04.2016  Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich Wrocław

 sędzia Maciej Kozber

 

Primabalerina - kl. pośr. - ocena dosk., lok.1, CWC

Pokusa - kl. otwarta - ocena dosk., lok.1, CWC

Rewelacja - kl. szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie oraz Najpiękniejsze Szczenię

 

 

 

10.04.2016  Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Gliwicach

sędzia Mirosław Olejnik 

 

Primabalerina - kl. pośrednia - ocena doskonała, lok.1, CWC

Pokusa - kl. otwarta - ocena dosk., lok.1, CWC

Rewelacja - kl. szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok. 1, tytuł Najlepsze Szczenię

 

 

20.03.2016  Krajowa Wystawa Psów Rasowych Katowice

sędzia Janusz Opara

 

Primabalerina - kl. pośrednia- ocena doskonała, lok.1, CWC

Rewelacja - kl. młodszych szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok.1

Rekord - kl. młodszych szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok.1, Najlepsze Szczenię

Racktime - kl. młodszych szczeniąt - ocena wybitnie obiecująca, lok.2

 

 

 


 

14.10.2016  Nowe zdjęcia w galerii miotu S !

 

W galerii szczeniąt z miotu S można oglądać indywidualne fotki każdego ze szczeniąt - ZAPRASZAMY!!

 

 


 

12.10.2016  Szczenięta przeszły związkowy przegląd miotu i tatuowanie

 

Dzisiaj odbył się przegląd miotu i tatuaż szczeniąt. Przegląd wypadł bardzo pomyślnie, szczenięta i mama zostały pochwalone, podobnie jak warunki socjalne hodowli :-). 

Maluchy bardzo dzielnie zniosły tatuowanie uszu.

 

Poniżej protokół z przeglądu miotu

 

 

 

 

 


 

 

8.10.2016  Miot S ma 6 tygodni

 

W tę sobotę szczenięta skończyły 6 tygodni życia i przeszły swoje pierwsze szczepienie na choroby zakaźne. 

Poniżej fotki 6-tygodniowych szczeniąt.

Zdjęcia indywidualne wkrótce w ich Galerii

 

 

 


 

1.10.2016  Szczenięta skończyły 5 tygodni

 

Dzisiaj miot ma już 5 tygodni... czas strasznie szybko leci, szczeniaki zmieniają się z dnia na dzień - rosną, dorośleją i pięknieją w oczach :-).  

Dzisiaj były odrobaczane drugi raz i miały jak co tydzień obcinane pazurki. Za tydzień już szczepienie. Mama Pokusa dalej je karmi, oprócz tego jedzą wołowinę, twaróg i suchą karmę. Niespełna roczna ciotka Rewelka nadal zafascynowana maluchami, wytrwale i ochoczo pomaga Pokusie w ich pielęgnacji i wychowaniu - można powiedzieć, że odbywa wczesną praktykę macierzyńską :-) Jest bardzo cierpliwa i delikatna w stosunku do szczeniaków :-)

Poniżej zdjęcia jak Rewelka opiekuje się szczeniętami.

Więcej zdjęć 5-tygodniowych szczeniąt w Galerii

 

   

 


 

 

26.09.2016 Polecamy nowe zdjęcia 4-tygodniowych szczeniąt w ich galerii

 


 

22.09.2016 Pierwsze zabawy ze starszą siostrą :-)

 

Rewelka po okresie lęków okołoporodowych, teraz przechodzi okres totalnej fascynacji szczeniakami :-),:dosłownie nie wychodzi z ich kojca, a odizolowana na chwilę, sterczy pod schodami i piszczy do nich niemiłosiernie :-):-)

 

   

 

 


 

19.09.2016  Indywidualne zdjęcia 3-tygodniowych szczeniąt w ich galerii - ZAPRASZAMY!!!

 

 


 

18.09.2016  Wczoraj szczenięta skończyły 3 tygodnie

 

Szczeniaki są coraz doroślejsze i bystrzejsze, już biegają, bawią się i reagują na bodźce słuchowe i wzrokowe. Jedzą już karmę - starter i od dzisiaj także surową, mieloną wołowinę - bardzo im smakuje :-). Wczoraj były odrobaczone wraz z mamą Pokusą po raz pierwszy.

W galerii wkrótce ich indywidualne zdjęcia

 

   

 

 

 


 

 

9.09.2016 Jutro szczenięta konczą 2 tygodnie

 

Pokusa troskliwie opiekuje się swoimi dziećmi i karmi je  w dalszym ciągu samodzielnie. Na razie ma wystarczająco dużo pokarmu, wszystkie maluchy podwoiły wagę urodzeniową w 10 - 12 dniu, czyli bardzo ładnie przybierają, jak na tak liczny miot. Nadal codziennie są ważone, a pokarm zastępczy na razie się nie przydał :-)

Szczenięta już widzą, słyszą i podejmują pierwsze próby chodzenia. Są bardzo żwawe i ruchliwe.

 

Zapraszamy do ich galerii!

 

  

 


 

 

5.09.2016 Ruszyła już Galeria miotu S !!!

 

Zapraszamy!!

 

 


 

3.09.216 Miot S skończył tydzień

 

Dzisiaj szczenięta skończyły pierwszy tydzień życia, rosną, przybierają na wadze i rozwijają się prawidłowo - są już całkiem sporymi i ruchliwymi pulpetami :-)  Dzisiaj miały też pierwszy raz obcinane pazurki - łącznie obcięłam 234 pazurki!! :-D

 

Poniżej zdjęcia tygodniowych maluchów. Wkrótce rusza Galeria miotu S, gdzie będzie można oglądać aktualne zdjęcia szczeniąt

 

   

 


 

 

27.08.2016  Mamy szczeniaki!!! :-) 

 

W sobotę o 2:21 w nocy Pokusa została mamą!! :-)  Pierwszy urodził się chłopczyk 400g. Poród odbył się siłami natury i zakończył w południe tego samego dnia, o godz.13:18 przyjściem na świat ostatniej, siódmej dziewczynki o wadze urodzeniowej 460g W sumie mamy 13 szczeniąt w miocie S! - szczęśliwa trzynastka!! :-)  jesteśmy równie szczęśliwi i dumni jak Pokusa!!  :-) Statystykę miotu podamy póżniej - zapraszamy do działu Potomstwa Pokusy

 

   

 

 


 

 

04.08.2016  Nowe zdjęcia przyszłej mamy

Pokusa jako przyszła mama czuje się bardzo dobrze, chętnie spaceruje, chociaż już bez szaleństw  :-)

 

    

 


 

26.07.2016  Potwierdzona ciąża Pokusy

 

USG w 21 dniu potwierdziło ciążę Pokusy. Bardzo się cieszymy :-)
Poniżej pierwsze zdjęcia szczeniąt z miotu S :-)

 

 

 


 

29-30.06.2016  Krycie Pokusy

 

Pod koniec czerwca wypadła nam wizyta w Czechach u naszych długoletnich znajomych Katki i Marka, gdzie odbyła się bardzo udana randka Pokusy i pięknego Tino. Czekamy teraz na owoce tej randki, które mają przyjść na świat ok. 30.08.2016.

 

OJCIEC przyszłego miotu:

 

Multi CH. C.I.B. vice WW BISS 2013 imoprt USA:
KENNEBEC´S FINAL ANSWER
(HD:A/A , ED:0/0, OCD:free, LTV:neg, BACK:neg, TAIL:neg. THYROID:negative, EYES:negative, DDstatus BB status - not carry any livernose gene ) 

 

MATKA przyszłego miotu:

 

POKUSA z Werwą
(HD: A/A, ED: 0/0, OCD: free (-)(-), spondyloza: neg. (0), thyroid normal)

 

 

Wybrałam na ojca szczeniąt naszej Pokusy Titikakę ze względu na jego wspaniały rodowód łączący w sobie amerykańskich przodków, co dało odzwierciedlenie w doskonałym eksterierze – pięknej budowie, wyrazie i umaszczeniu, a także, - co bardzo ważne – ze względu na jego niezwykle miłą, otwartą i stabilną psychikę. Tino jest psem w doskonałym typie i o równie doskonałym zdrowiu. Mam nadzieję, że takie właśnie cechy przekaże swojemu potomstwu z miotu S.
Więcej zdjęć i info o Titi na jego stronie: http://www.ascot.cz/tino/front.htm

O matce szczeniąt Pokusie informacje można znaleźć na jej stronie: http://werwa.pl/pl/index.php/rhodesiany/suki/pokusa

 


 

29.11.2015  Nowe zdjęcia szczeniąt Laili w galerii miotu R

 

Zobaczcie jak prezentują się R-szczeniaki w wieku 7 i 8 tygodni - zapraszamy do galerii!!

 

 

 


 

 

 

28.11.2015  Spacer w miłym towarzystwie

 

I znów odwiedzili nas znajomi ze swoimi RRudzielcami, żeby dotrzymać nam towarzystwa podczas jesiennych spacerów - szaleńczym biegom i dzikim skokom nie było końca :-) Nawet prawie 12-letnia  babcia Rewia dokazywała ze swoim wnukiem Leonem :-)

 

   

 

 


 

 

 

28.11.2015  I następny sukces kolejnej córki Luksusa!

 

W poprzedni weekend na Międzynarodowej Wystawie Psów w Kielcach młodziutka, ale już bardzo utytułowana LUBAYA MANGA Makorikori "LU" otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 1 i wniosek CWC, czym ukończyła Championat Polski - serdecznie gratulujemy :-)

 

 

 


 

 

 

17.11.2015  Kolejne wystawowe sukcesy potomstwa Luksusa

 

Piękna córka Luksusa z Werwą - ACANA Afrykańska Sfora (Whiskey) - w Poznaniu na Międzynarodowej Wystawie 7.11.2015 zajęła 1 lokatę w kl. otwartej i otrzymała wniosek CWC - gratulacje!!

 

    

 


 

 

 

16.11.2015  Szczenięta już po pzreglądzie miotu, zaszczepione, z tatuażami

 

W sobotę szczenięta skończyły 6 tygodni i przeszły związkowy przegląd miotu. Szczenięta na przeglądzie wypadły bardzo dobrze i otrzymały same pochwały :-) Kontrola miotu odbyła się na terenie hodowli i dotyczyła również warunków socjalnych oraz matki. Wszystko zostało pozytywnie ocenione przez kierownika sekcji VI gr - sędziego Grzegorza Werona.

Szczenięta dzielnie zniosły tatuowanie, jak również wcześniejsze szczepienie. 

 

Poniżej protokół z przeglądu miotu 

 

 

 

 


 

 

 

13.11.2015  Nowe indywidualne zdjęcia 5,5 tygodniowych szczeniąt.

 

Zapraszamy do Galerii miotu R

 

  

 


 

 

4.11.2015  Spacerek w ogródku :-)

 

Dzisiaj wykorztystalismy piękną pogodę na poznawanie nowego otoczenia w ogrodzie i przy okazji socjalizację z pozostałymi psami. Dorosłe suki były zauroczone towarzystwem szczeniąt, a szczeniaczki z zaciekawieniem i zachwytem zaprzyjaźniały się z wielkimi krewnymi :-) Młoda Prima próbowała szczenięcych zabaw z młodszym półrodzństwem, starsza Samba wręcz matkowała im, a sędziwa Rewia doglądała wszystkiego, jak na szefową przystało - oczywiście wszystko odbywało się za zgodą i w pełnym porozumieniu z mamą Lailą :-)

 

    

 

Więcej zdjęć w Galerii miotu R

 

 


 

 

 

2.11.2015  Nowe zdjęcia 4 tygodniowych szczeniąt w galerii miotu R !!

 

Szczenięta są już na tyle duże, że mogą samodzielnie pozować do indywidualnych zdjęć. Każde z nich ma po 2 fotki w wieku 4 tygodni. Są również zbiorowe zdjęcia ze wspólnego posiłku - osobno chłopcy i osobno dziewczynki. Po skończeniu 3 tygodnia życia maluchy oprócz mleka mamy jedzą również karmę, twarożek i surową mieloną wołowinkę - wprowadzane stopniowo przez cały 4 tyddzień. Apetyty dopisują im jak zawsze! :-)

 

 


 

 

 

30.10.2015  Nowa galeria miotu R!!!

 

Ruszyła galeria miotu R - można ją oglądać na stronie: Galeria miot R

Co tydzień będą dodawane nowe zdjęcia szczeniąt.

Wrótce indywidualne fotki szczeniąt 4-tygodniowych - zapraszamy!!

 

 


 

 

 

25.10.2015  3 tygodnie miotu R

 

W ten weekend szczenięta skończyły 3 tygodnie - już są podobne do piesków :-) Już też całkiem sprawnie chodzą i bawią się ze sobą - można zaobserwować pierwsze społeczne zachowania. Zaczynają uwidaczniać się różnice między nimi.

Miot jest już po pierwszym odrobaczeniu i kolejnym obcinaniu pazurków - oba niezbyt przyjemne zabiegi maluchy zniosły całkiem dzielnie :-)

 

Niżej nowe zdjęcia w wieku 3 tygodni

 

 

 

 


 

 

 

17.10.2015  Minęły 2 tygodnie

 

Dzisiaj szczenięta skończyły 2 tygodnie. Od 2 dni mają już otwarte oczka i kanały słuchowe, próbują chodzić - jeszcze na ugiętych nóżkach. Laila nadal bardzo troskliwie dba o swoje dzieci i karmi je, w dalszym ciągu ma wystarczająco dużo pokarmu. Maluchy piją dużo mleka, rosną i są tłuściutkie :-). W 8-9 dobie podwoiły wagę urodzeniową. Dwukrotnie miały juz obcinane pazurki.

 

Poniżej dzisiejsze zdjęcia szczeniąt w wieku równo 2 tygodni

 

         

 

 

 


 

 

8.10.2015  Szczenięta 5-dniowe

 

Minęła już piąta doba, jak szczenięta są na świecie. Rosną jak na przysłowiowych drożdżach, piją mleko mamy, przybierają na wadze i śpią - to są obecnie ich główne zajęcia :-)

Laila bardzo szczęśliwa i dumna!  :-)  dzielnie opiekuje się swoimi dziećmi, karmi, wylizuje i dogląda.

 

  

 

 


 

 

3.10.2015  Mamy szczeniaki !!! Przyjmujemy zapisy na szczenięta!

 

Dzisiejszej nocy między godz. 3:00 a 6:25 Laila urodziła swój drugi miot - "R".  Jest 7 szczeniąt - 4 suczki i 3 pieski. Poród odbył się siłami natury, przebiegał szybko i sprawnie, Laila poradziła sobie idealnie. Wszystkie szczenięta są zdrowe, żywotne i silne oraz mają prawidłowy odruch ssania. Wagi urodzeniowe to 480, 520 i 570g - a więc są spore. Na chwilę obecną nie stwierdziłam żadnych wad, ani odstępstw od wzorca, cała siódemka wydaje się wystawowa.

 

Osoby zainteresowane miotem proszę o kontakt!

 

Więcej szczegółów i zdjęć w dziale Laila/Potomstwo

 

    

 

 

 


 

 

 

26.08.2015  Spodziewany miot rodezjanów!  Ciąża Laili potwierdzona!

 

Dzisiejsze badanie USG potwierdziło, że na początku października urodzą się szczenięta z miotu R – będzie to drugi miot Laili.

Wszystkich zainteresowanych  prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy w celu potwierdzenia rezerwacji szczenięcia.

 

 

    

 

 


 

 

2-4.08.2015  Krycie Laili

 

Tego dnia gościliśmy z Lailą na kryciu w Czechach w zaprzyjaźnionej hodowli Anunnaki.  Tym razem nasz wybór padł na pięknego Elvisa – Kadamo It’s Now or Never

Elvis jest psem odpowiadającym moim założeniom hodowlanym  – o  ciekawym i wartościowym rodowodzie i nienagannym zdrowiu, co potwierdzają wyniki licznych badań. Jest  pięknie zbudowany, w szlachetnym, eleganckim typie. Charakteryzuje go  również samcza głowa z typowym dla rasy wyrazem oraz doskonały, wydajny ruch. Ma także bardzo dobrą psychikę - jest zrównoważony, pewny siebie, wesoły.

 

Są to podstawowe kryteria, które biorę pod uwagę dobierając reproduktory dla swoich suk - tak, by szczenięta były równie piękne, zdrowe i dobre psychicznie, jak ich rodzice, a nawet pod pewnymi względami reprezentowały jeszcze wyższy poziom w rasie, co jest zgodne z postępem hodowlanym, który jest jedną z głównych idei hodowlanych w mojej hodowli.

 

Krycie odbyło się w sposób naturalny i zupełnie bezproblemowo, bez jakichkolwiek komplikacji, czy pomocy.  Teraz czekamy na efekty  :-)

 

       

                                    Elvis                                                                                 Laila

 

 

 

 


 

 

 

Planujemy nowy miot Rhodesianów. Prowadzimy zapisy zainteresowanych szczeniętami! Kontat tutaj