O Laili  |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 

 

 

Miot "T"

 

 

Ur. 16.01.2017 -  7 szczeniąt (6 p. + 1 s.) Cała siódemka tuż po urodzeniu zdrowa, żywotna, bez wad anatomicznych, z silnym odruchem ssania. Wszystkie szczenięta mają pręgi, większe lub mniejsze białe znaczenia, ogonki bez zrostów, wstępne badanie nie stwierdziło DS. Maluchy T mają różne umaszczenie - są jaśniejsze i ciemniejsze. Waga urodzeniowa szczeniąt Laili jak zwykle duża - w tym miocie waha się między 560 a 470.

 

Ojciec miotu:  Ch. HOMER Pręgowce z Jasienia (więcej info niżej)

 

Matka miotu:  Ch. NASZA LAILA  z Werwą (więcej info niżej)

 

Dalsze info o porodzie: Poród był naturalny, mimo sporych szczeniąt Laila poradziła sobie dzielnie. W czasie od 10:45 do 17:00 urodziła z moją niewielką pomocą 8 szczeniąt 2 suczki i 6 piesków, jedna sunia niestety nie przeżyła. 

 

Mama ma dużo mleka, jak zwykle troskliwie i z przejęciem karmi i pielęgnuje swoje szczenięta. Laila jest dośwaidczoną, bardzo zaangażowaną i świetnie zorganizowaną oraz zaradną matką. W skrzyni porodowej u Laili zawsze panuje ład i porządek, szczenięta są czyściutkie, zadbane, spokojne, z pełnymi, okrągłymi brzuszkami :-)

 

Więcej info o doborze rodziców poniżej.

Niżej również fot szczeniąt w ich pierwszej dobie życia. Więcej zdjęć w Galerii miotu T 

 

 

  

 

 

 

 

 

Ojcem oczekiwanego miotu zostanie HOMER Pręgowce z Jasienia. Wybrałam go tym razem jako reproduktora dla Laili z wielu względów. Pies ten, wyhodowany i jednocześnie będący własnością mojej długoletniej przyjaciółki i doświadczonej hodowczyni, wyróżnia się elegancją, szlachetnym typem i pięknym wyrazem. Oprócz tych zalet oraz wspaniałej psychiki i nienagannego zdrowia, posiada także inne, niezwykle cenne dla mnie walory - mianowicie jest potomkiem mojego ukochanego, nieżyjącego już od lat Pokera (MKAI Leoridge) sprowadzonego przeze mnie w 2003 roku z Włoch, a posiadającego czysto amerykański rodowód oraz potomkiem Sambry (Maxwood TSELA) importowanej przed laty przez Renatę - właścicielkę Homera - z RPA. Zarówno Sambra, jak i Poker - dziadkowie Homera - były wyjątkowymi psami, tak pod względem psychiki, jak i eksterieru i o wybitnym pochodzeniu. Jeśli dodać do tego, że przyszłe szczenięta będą łączyły w sobie także geny mojej pierwszej rodezjanki - ukochanej Pasji (Na'Nouska Passia de Teufelsort) - założycieklki mojej hodowli, sprowadzonej przeze mnie z Francji 19 lat temu i geny Apacza (Caprivi Ticket to Ride), sprowadzonego niegdyś, przy moim skromnym doradztwie, przez drugą moją bliską przyajciółkę Ewę - z Australii, z mojej ulubionej hodowli Caprivi - to wówczas mamy pełny obraz niezwykłego miotu, niezwykle emocjonalnego, chwytającego za serce, łączącego najcenniejsze nasze psy, niektóre już nieżyjące... i też łączące nasze wieloletnie przyjaźnie, które  zaczęły się właśnie przez rodezjany :-)  Ten mający się niebawem narodzić, wyjątkowy dla nas wszystkich miot, łączy nas przyjacół, o których mowa wyżej, ale także jeszcze wiele innych bliskich osób, tu nie wymienionych, a też pośrednio uczestniczących w tym skojarzeniu..  choćby przez ojca Homera - Nazira (Gepard Pręgowce z Jasienia), z którego właścicielką Betą od lat się przyjaźnimy, czy też przez jego matkę Borę (A By B Unique Resh Zone), której hodowczyni Svatka także jest z nami zaprzyjaźniona :-).

Dlatego właśnie ma to być tak wyjątkowy dla nas miot...  miot T - jak Together  :-)

 

Więcej informacji o ojcu oczekiwanych szczeniąt można znaleźć na jego stronie: http://rodezjany.info/ , o matce miotu T można przeczytać na jej podstronie: http://werwa.pl/pl/index.php/rhodesiany/suki/laila  Znajdziecie tam również zdjęcia przyszłych rodziców.

 

 

 


 

 

Miot "R"

 

 

 Ojciec miotu:  Ch.Cz., Klubowy Champion KCHRR, BISS specjalistycznej wystawy RR 2014, kwalifikacje

 CRUFTS, Najpiękniejszy Pies KCHRR 2014: KADAMO IT´S NOW OR NEVER - "ELVIS"

HD:A/A, ED:0/0, OCD (-), SA:ujemny, LTV: ujemny, DM: N/N, DNA test na ridge: homozygota dominująca, Malignant Hyperthermia: ujemny, DNA profil

 

Matka miotu:  Ch.Pl., Mł.Ch.Pl., Nominacje CRUFTS 2012, Mł.Zw.PL.: NASZA LAILA  z Werwą

 HD: A/A, ED: 0/0

 

Ur. 03.10.2015  - 3 pieski, 4 suczki  

 

Tuż po urodzeniu wszystkie szczenięta zgodne ze wzorcem rasy, nie stwierdza się żadnych wad anatomicznych, ani odstępstw od standardu. Wszystkie szczenięta mają prawidłowe pręgi. Występujące białe znaczenia na piersiach i palcach są w normie. Brak zrostów w ogonkach, brak DS.

 

Dalsze info o porodzie:

 

Poród odbył się siłami natury, trwał od 3:-00 do 6:25 rano, a więc szybko i sprawnie. Waga urodzeniowa szczeniąt to 2 x 480, 1 x 520 i 3 x 570g. Wszystkie szczenięta tuz po porodzie mocne, żywotne, ruchliwe, z prawidłowym oddechem i silnym odruchem ssania. Laila ma wystarczająco dużo pokarmu, jest wzorową matką - zaradnie i troskliwie zajmuje się swoimi dziećmi.

 

 

   =

                  Laila                                       Elvis                                   Miot R   

 

 

 

Poniżej zdjęcia szczeniąt w 3 dobie

 

 

    

 

 

 

 Galeria miot R - kliknij by przejść

 

 

 


 

 

16.06.2014 NASZA LAILA urodziła swoje pierwsze szczenięta - miot "P"

 

Laila urodziła szcęśliwą siódemkę: 4 chłopców i 3 dziewczynki! :)
Wszystkie szczeniaki maja pręgi, 1 chłopczyk z mała asymetrią wicherków w koronie i 1 z mikro-zrościkiem w ogonku, reszta OK, nie ma DS., nie ma bezpręgowców, białego sporo na piersiach, ale w normie. Jestem zadowolona z takiej statystyki miotu :)

Poród zaczął się zupełnie niespodziewanie bez ŻADNYCH wcześniejszych objawów!!! W dodatku .... na spacerze!!!
Mimo odchowanych 20 psich miotów, 8 kocich, 2 kozich i 2 źrebiąt - taką niespodziankę miałam po raz pierwszy w życiu!! Jak to człowiek uczy się całe życie... :)

Tak więc początek był bardzo stresowy... i w biegu... i okazało się też, że bardzo ciężki - bo pierwszy chłopak-gigant ważył aż 670g!! i nie mógł wyjść przez ponad godzinę!! Ale w końcu udało się siłami natury W ostatniej chwili jakoś dałyśmy radę wspólnymi siłami , bo już prawie jechałyśmy z płaczem na cesarkę.
Reszta szczeniąt też spora, bo 570, 540, 500, 480 i najmniejsza dziewczynka 430g. Wszystkie są żywotne, silne, ruchliwe, mają silny odruch ssania.
Młoda mama teraz dzielnie opiekuje się swoimi pierwszymi dziećmi, jest bardzo przejęta swoją rolą, ma sporo pokarmu i ogólnie daje radę.

W pierwszej dobie szczenięta nie straciły nic na wadze, wręcz przeciwnie - przybrały średnio 20 -30g, Laila ma opór pokarmu i jest bardzo treściwy jak widać po szczeniakach - rosną w oczach :)

 

Galeria miotu "P" - kliknij by przejść

 

 

 

 


 

16.04.2014 NASZA LAILA z Werwa - Laila została po raz pierwszy pokryta pięknym DIEGO EL PRIMO by Luanda - Max

 

 

 

 

W górę