O Pokerze  |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 

W lutym 2003 roku wróciliśmy z ferii narciarskich z Włoch w powiększonym składzie. Co można przywieźć z zimowych ferii spędzonych we włoskich Dolomitach ?? Bynajmniej nie nowy model nart, czy innego sprzętu zimowego, przynajmniej nie w naszym przypadku, ale... oczywiście znowu psa - i oczywiście znowu rodezjana :-)). Musieliśmy "zboczyć troszeczkę" z trasy, by odebrać go w Parmie - niedużo, jakieś ponad 300km. Ale się opłacało! Słodki, kochany i śliczny MKAI LEORIDGE miał wówczas 4 miesiące i był już z niego kawał psa. Domowo nazwaliśmy go POKER.

Poker, mimo iż przywieziony z Italii, z hodowli Leonory Leal, właściwie nie jest Włochem, gdyż w jego żyłach płynie krew czysto amerykańska. Zarówno jego matka CH USA, CH I Nala, jak i ojciec CH USA, CH I Mufasa, a także ich przodkowie są psami ze znakomitych amerykańskich hodowli. Właśnie wielka uroda jego przodków i doskonały typ, ich wspaniała psychika i zdrowie oraz, co za tym wszystkim stoi - wybitne pochodzenie ugruntowane wieloma pokoleniami wspaniałych zwierząt, sprawiły, że zdecydowałam się na ten właśnie import. Była to decyzja dokładnie przemyślana, poprzedzona głęboką analizą rodowodów, stanu zdrowia, psychiki i innych odziedziczalnych cech, czy skłonności. Według mnie taka krew mogłaby być bardzo przydatna w hodowli polskich RR-ów, choćby do poprawy typu, psychiki, czy zdrowia.

Poker, mimo nieskończonego jeszcze roku, przyniósł nam już wiele satysfakcji i radości odnosząc sukcesy na największych europejskich i światowych ringach.

Przede wszystkim jednak największą radość sprawia nam obcowanie z nim, jako następnym członkiem naszej licznej już rodziny. Tak jak nasze wszystkie pozostałe psy, a także koty, Poker mieszka w domu razem ze swoją rodziną.