O Sambie  |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 

18.05.2012 Samba urodziła szczenięta z miotu "O".  Są 2 suczki i 2 pieski.

Wczoraj, 18.05.2012 przyszły na świat szwajcarskie szczeniaczki z miotu "O" Samby - 2 standardowe dziewczynki i 2 standardowe chłopczyki. Dziewczynki siłami natury, chłopy zaś, jako płeć bardziej leniwa i chwaląca sobie wygodę ;-) powitali świat "po cesarsku". 
Teraz Samba dochodzi do siebie po trudnym porodzie i jednocześnie troskliwie opiekuje się maluchami - jak zawsze. Mimo wczorajszej cesarki Samba już dzisiaj funkcjonuje całkiem sprawnie, ma duży apetyt i dobrzeje z każdą chwilą. Szczeniaczki piją mleko i rosną pod troskliwą opieką mamy :-). 

Galeria miotu "O"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.03.2011 Samba urodziła szczenięta z miotu "M".  Są 3 suczki i 4 pieski.

Poród trwał długo i był wyczerpujący, ale odbył się do końca w sposób naturalny, Samba samodzielnie powiła 8 szczeniąt. Ostatni piesek urodził się zachłyśnięty wodami płodowymi i mimo reanimacji niestety nie przeżył. 
Cała siódemka ma się bardzo dobrze, są zdrowe, silne, ruchliwe i żywotne, mają silny odruch ssania widoczny od samego momentu urodzenia. Wszystkie szczenięta są prawidłowo umaszczone, ich waga urodzeniowa waha się od 370g (najmniejsza suczka) do 630g (największy piesek i największa suczka).
Samba jest wyjątkowo troskliwą, wrażliwą i delikatną, zaradną i odpowiedzialną matką, znakomicie opiekuje się całą siódemką, ma wielki apetyt oraz sporo mleka dla malców.

 

Galeria miotu "M"

 

Poniżej pochodzenie miotu "M":

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapowiedź miotu "M" !!!

 Na ojca miotu wybrałam psa importowanego z USA, z cennym amerykańskim rodowodem. Dzięki temu skojarzeniu możliwa jest "dolewka" nowej krwi z linii niewyeksploatowanych w naszej rodzimej hodowli. Berni oprócz ciekawego rodowodu posiada ujmująco miłą psychikę, nienaganne zdrowie oraz wyjątkowo piękny esterier. Jest psem bardzo poprawnie, wręcz wzorcowo zbudowanym, a przy tym niezwykle efektownym, chwytającym za oko, z dużym urokiem osobistym. Podobnie jak Samba ma przebadane wszystkie stawy: biodra, łokcie i barki oraz dodatkowo zrobione badania chorób oczu. Jestem przekonana, że jest to wspaniały ojciec dla szczeniąt Samby i skojarzenie to daje szansę na piękne i zdrowe szczenięta o wspaniałej, zrównoważonej psychice i odpowiednim dla szwajcara temperamencie.

Rodowód Samby

X

Berne

 

 


 

 

22.01.2010 urodził się miot "K":  3 suczki i 4 chłopców

 Samba powiła miot samodzielnie, siłami natury, z moją małą pomocą. Urodziło się 9 szczeniąt, lecz 1 piesek i 1 suczka prawidłowo zbudowane udusiły się podczas porodu z powodu zalania wodami płodowymi. Pozostałych 7 szczeniąt zdrowych i silnych rozwija się prawidłowo i rośnie w oczach. Nie stwierdzono żadnych wad anatomicznych, szczenięta są silne, żywotne, mają prawidłowe odruchy i umaszczenie zgodne ze wzorcem. Samba karmi je samodzielnie, ma wystarczająco dużo pokarmu. Poród trwał od godz.11:30 do 20:45, waga urodzeniowa szczeniąt waha się od 560g do 380g. 

 

Galeria miotu "K"


Poniżej pochodzenie miotu "K"

 

Rodowód Samby

X

 

 

Farao

 

 


 

1.07.2008 urodził się miot "I":  2 dziewczynki i 3 chłopców.

 Samba powiła je samodzielnie, siłami natury. Teraz niezwykle troskliwie opiekuje się nimi, ma dużo pokarmu, wiec rosną w oczach :-)  Są silne, żywotne, zdrowe, bez żadnych widocznych wad, przybierają na wadze i rozwijają się prawidłowo.Wszystkie szczenięta są wystawowe.
Poniżej pochodzenie miotu "I"

 

Galeria miotu "I"

 

Rodowód Samby

X

CaliffoW górę