O Rewii  |  Rodowód  |  Osiągnięcia  |  Galeria  |  Potomstwo

 

 

Miot "N" Ur. 25.06.2011

 

Miot "L" Ur. 29.06.2010

 

Miot "J" Ur. 22.06.2009

 

Miot "H" Ur. 16.10.2007

 

 


 

25.06.2011 Urodziły się rodezjany z miotu "N".

Dzisiaj nasza ukochana Rewia (Dancing Revue z Werwą) urodziła 9 szczeniąt po Apaczu (Caprivi Ticket to Ride). Jest to już jej  ostatni miot. 
Na świat przyszło aż 7 dziewczynek i tylko 2 chłopaczków. Tym razem proporcje płci rozłożyły się odwrotnie :) 
Rewia rodziła od godz. 5:08 do 11:06. Miot jest niezwykle wyrównany wagowo i pokrojowo, tak że naprawdę trudno jest rozpoznać poszczególne szczenięta J. Waga urodzeniowa zdecydowanej większości szczeniąt waha się między 540 a 500g. Tylko 2 najmniejsze suczki ważyły po urodzeniu niewiele mniej, bo 480 i 430g. 
Rewia jest już doświadczoną mamą, więc opiekuje się szczeniętami wzorowo, z dużym spokojem,  zaradnością i skrupulatnością podchodzi do swoich matczynych obowiązków. Ma dużo mleka, wszystkie szczenięta mają silny odruch ssania i w związku z tym okrągłe brzuszki :)

Galeria miot "N"

 


 

22 - 23 kwietnia 2011r. odbyło się owocne spotkanie Rewii i "Apacza" Caprivi Ticket to Ride 

Szczeniąt z miotu "N" spodziewamy się ok. 25.06.br. 
Apacz jest wymarzonym ojcem szczeniąt Rewii, gdyż bardzo znana i niezwykle ceniona na świecie australijska linia Caprivi, z której pochodzi, wnosi do naszej europejskiej hodowli wiele cennych cech eksterieru. Szczególnie ojciec Apacza "Batman" jest wyjątkowo cennym, słynnym i utytułowanym psem o idealnej budowie i wspaniałym wyrazie. Jest to jeden z moich najbardziej ulubionych rodezjanów na świecie.

Nie tylko pod względem pochodzenia i eksterieru, ale także jeśli chodzi o psychikę i zdrowie można zaliczyć Apacza do tych najlepszych. Jest to dla mnie również bardzo istotne kryterium przy doborze reproduktora dla moich suczek. 
Apacz mimo młodego wieku jest już sprawdzonym ojcem wielu miotów, a także mocno utytułowanym psem, docenianym na coraz większej ilości europejskich ringów.

Myślę, że dzieci Rewii - mojej najlepszej pod każdym względem suczki i Apacza będą łączyły wszystkie zalety rodziców :)

 


29.06.2010 przyszedł na świat trzeci miot Rewii - miot "L". 
Urodziło się 11 szczeniąt - 8 chłopców i 3 dziewczynki. Waga urodzeniowa szczeniąt waha się od 350g do 490g, czyli jest typowa dla rasy. Wszystkie szczenięta są wolne od DS i wszystkie maja pręgi, 1 piesek ma 1 dodatkowy wicherek w prędze, również dwa pieski i dwie suczki mają bardzo niewielki tzw. blok w ogonie. Białe znaczenia w normie, umaszczenie typowe. Szczenięta są silne, zdrowe, ruchliwe, żywotne, mają bardzo silny odruch ssania. Rewia ma wystarczająco dużo pokarmu, karmi naturalnie i jak zwykle bardzo troskliwie i zaradnie opiekuje się swoimi dziećmi.
Wkrótce więcej informacji na temat rozwijającego się miotu, a także aktualne zdjęcia w Galerii miotu L - zapraszamy!

Prowadzimy zapisy chętnych na szczenięta - zaiteresowanych miotem prosimy o kontakt, służymy radą i infirmacją na temat miotu, rodziców oraz ogólnie rasy.

Galeria miot "L"

 


 

27.04.10 Rewia została pokryta Pokerem. 
Miot rodezjanów spodziewany jest na koniec czerwca tego roku. 
Prowadzimy zapisy chętnych na szczenięta! Zainteresowanych prosimy o kontakt
Wkrótce dalsze informacje na ten temat.
Wszelkie informacje o rodzicach w dziale  Rewii i Pokera!!! Zapraszamy również ich galerii!!

 


 

22.06.09 Rewia i Hasani doczekali się wspólnego potomstwa,

co wraz z właścicielką Hasaniego - Dadą planowałyśmy już kilka lat temu. Nasze plany dzisiaj rano zostały uwieńczone sukcesem :-)

Urodziło się 6 zdrowych, żywotnych i silnych szczeniąt: 2 suczki i 4 pieski.

Na razie wszystkie szczenięta wydają się zgodne ze wzorcem, pręgi wszystkie wzorcowe, białe znaczenia w normie, choć u obu suczek większe krawaciki.  Nie widać również żadnych wad anatomicznych, ani DS.

 Poród był dosyć ciężki ze względu na dużą wagę urodzeniową małych. Największy piesek ważył po urodzeniu aż 580g, a suczka 550g. Reszta szczeniąt mieściła się w przedziale od 400 do 490g.

Mimo dwóch olbrzymów, które z trudem wydostawały się na świat, Rewia dzielnie powiła wszystkie szczenięta sama, siłami natury i to bez pomocy lekarza, jedynie z moją niewielką :-) Poród trwał od 7:50 rano do 13:20.

Teraz 24h/dobę obserwujemy rozwój maluchów :-)

 

 Galeria miot "J"

 


 

 

19-21.04.2009 odbyło się krycie Rewii pięknym i wielce utytułowanym Hassanim!!
Wkrótce szczegóły dotyczące rodziców przyszłego miotu oraz zdjęcia!
Prowadzimy zapisy chętnych na szczenięta! 

Przyszły ojciec szczeniąt Rewii z miotu "J" Hasani

 

          

   

Rodzice całkowicie wolni od dysplazji stawów biodrowych, łokciowych oraz z ujemnym wynikiem OCD !!!
Wyniki badań matki i ojca do wgądu na ich stronach.

 


 

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SZCZENIĘTAMI OD REWII INFORMUJĘ, ŻE 
16 PAŹDZIERNIKA 2007 URODZIŁ SIĘ PIERWSZY MIOT REWII I POKERA!!!

Dzisiaj rano Rewia została po raz pierwszy mamą!! Maluchy rodziły się od 5:10 do 10:20. Jest ich 8. Zdecydowaną liczebną przewagę mają dziewczyny. Proporcje na ich korzyść to 6 do 2.

1 chłopczyk i 1 dziewczynka mają po 1 wicherku w koronie pręgi, reszta jest prawidłowa. Innych wad nie stwierdzono. Brak DS i złamanych ogonków.

Rewia poradziła sobie znakomicie, teraz jest gorliwa mamą...  może nawet aż zanadto :))

 

Galeria miot "H"

 

2007-10-17 Dalsze wiadomości o szczeniętach z miotu H

Poród przebiegał łatwo i w dobrym czasie. Rewia rodziła samodzielnie, siłami natury, spokojnie i bez komplikacji, choć początkowo zdziwiona była trochę tą nową dla niej sytuacją. Szybko jednak instynkt podpowiedział jej o co chodzi i co dalej należy robić z tym całym ambarasem :-)) Z pewnością też przypomniały jej się chwile, kiedy to ona wielokrotnie występowała w roli kibica i później niańki, a jej starsza koleżanka Rumba dzieliła wówczas jej teraźniejszy los.

Waga urodzeniowa szczeniąt waha się między 380 a 480g. Wszystkie szczenięta zaraz po porodzie oddychały prawidłowo, wykazywały dużą żywotność i bardzo silny odruch ssania. Jeszcze mokre zostały wstępnie przebadane na DS, genetyczne wady ogona, rozszczepy podniebienia, przepukliny – wszystkie schorzenia i wady z wynikiem ujemnym.

Wszystkie mają pręgi (w tym 2 nieprawidłowe) oraz białe znaczenia mieszczące się w standardzie. Dzisiaj, czyli po skończeniu pierwszej doby życia, przybrały od 60 do 80g. Brzuszki mają okrąglutkie, pełne mleczka.... i są bardzo słodkie... :-)))

Natomiast Rewia jako matka sprawdza się znakomicie,  jest czujna, opiekuńcza, baaaardzo troskliwa, ale jednocześnie bardzo opanowana i ......  ogromnie dumna ze swoich maleństw.

....aż przyjemnie popatrzeć jak radzi sobie w tej nowej roli...

 

28.10.07 – Następne info o miocie H

Szczenięta rosną i zmieniają się w oczach. Od wczoraj otwierają oczka. Podejmują też pierwsze próby chodzenia – na razie jeszcze bardzo niezdarne.
Codziennie są ważone i ich przyrosty wahają się w granicach od 80 do 110g na dobę. 
Masę ciała podwoiły bardzo wcześnie, bo:
- pierwsza suczka (najmniejsza) w w 5 dniu życia
- ostatnia suczka (największa) w 7 dniu życia
- cała reszta w 6 dniu życia

 

Aktualnie są bardzo wyrównane wagowo i pokrojowo. Ich waga rozkłada się obecnie (dzisiaj, czyli XII doba życia) następująco: od 1230g (2 szczeniaki) do 1360g. W tym:
- najmniejsza suczka i piesek po 1230g
- 2 suczki po 1240g
- 1s. 1280g
- 1s. 1320g
- 1p. 1330g
- największa suczka 1360g

 

Jak widać z powyższego Rewia nadal ma wystarczająco dużo mleka, dzielnie karmi i pielęgnuje swoje dzieci. Jednym słowem spisuje się jako mama.

To tyle typowych, zwyczajnych informacji o miocie....   a teraz troche bardziej zaskakująca (choć nie całkiem nietypowa).

Jedna z dziewczynek, ta pierworodna, zrobiła nam tyleż zaskakującą, co miłą niespodziankę! Mianowicie przemieniła się z niewystawowej na wystawową!! niczym królewna z Kopciuszka :-)) 
Może pozazdrościła swoim siostrom i bratu...? :-)))  tym bardziej, że przecież to ona urodziła się jako pierwsza. Postanowiła więc, że nie będzie gorsza i ...  objawiła światu pozostający dotychczas w ukryciu, drugi wicherek – ten wystawowy :-))

Tak więc aktualny wynik jest taki, że wszystkie suczki są wystawowe. Z piesków ten jeden nadal pozostaje jednowicherkowcem (jak na razie!)

Oo...mam nadzieję, że reszta suczek nie weźmie przykładu z tej pierwszej...  ;-)))

 

W górę